Merkezi sistem petek temizleme ankara

merkezi sistem petek temizleme

Merkezi sistemlerde tesisat temizliğinin yapılması sistemin daha iyi ısıtmasını sağlar.

Çünkü zamanla şebeke suyundaki kireç balçıklaşır ve tortular oluşturarak tesisat borularının ve peteklerin içerisine çöker. Bu balçıklar tesisattaki suyun rahatça ilerleyebilmesini engellediği için ısınma verimini düşürür. Tesisat düzenli olarak temizletilmediği zaman ısınmak için daha fazla yakıta ihtiyaç duyacaktır bu da daha yüksek fatura anlamına gelmektedir. Bu tortular tesisatın bazı kısmını komple kapatıp suyun akımının tamamen kesmektedir. Odadaki bir petek yanıyorken başka bir odadaki petek hiç yanmıyorsa tesisat borularının içerisinde bir yerde kireç , balçık orayı tamamen kapatmış demektir. Düzenli olarak 2 yılda bir temizlik yapıldığında böyle bir sorunla karşılaşmazsınız. Ayrıca petek tesisat temizliği yapılırken pislikten kapanmış olan bu borular tamamen temizlenip tıkanan yerler açılacaktır.

Merkezi sistem petek temizliği yapan firma arıyorsanız, ustalarımız garantili petek temizliği yapmaktadır. Siz de bizi arayarak merkezi sistem petek temizliği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

PETEK TEMİZLİGİ ANKARA

Şunu bilmenizi isterim ki en iyi petekleri temizleme modeli ustanın içine sinerek temizlediği şekildir. Böyle yapılan temizlik şekillerinde makineyi bağladığınız nokta çok önemlidir. Temiz suyu gönderip pis suyu geri alacağınız nokta bütün tesisata hakim bir yer olması gerekir. Daha sonra kombinin filtresi sökülerek temizlenip yerine takılır.

Kalorifer tesisatlarında petek temizliği 2 yılda bir yapılması şarttır. Her geçen yıl kendi geliştirdiği makinelerle petekleri temizlemeye çalışan ekiplerimiz kalorifer tesisatı için en uygun kimyasal ve makinelerle çalışmaktadır. İlaçlı petek temizliği ve yerden ısıtma temizliği bizim işimiz. Kalorifer sisteminde kombi peteklerden daha yüksek bir yerde bulunduğu için sirkülasyon sırasında suyun içerisinde yoğun bir şekilde bulunan kireç tortu parçacıkları peteklerin alt taraflarında birikmeye başlar. Belirli bir süre sonunda peteklerin alt taraflarında üst tarafa kıyasla ısı kaybı hissetmeye başlarsınız. Petek temizliği dikkat edilmesi gereken bir konudur. Eğer petekler dengeli ısı vermiyorsa bir uzmana başvurmak gerekir. Gereken işlemler yapıldıktan sonra hem ısınma problemi ortadan kalkar hem de yakıt tasarrufu sağlanır.

Halk arasında yapılan işlem peteklerin havasının alınmasıdır. Bu yöntem çok küçük sorunlarda işe yarayabilir. Zaman içerisinde peteklerin içinde kalın kir tabakaları oluşur. Bu kirler peteklerin düzenli çalışmasını engeller. Bunun yanı sıra borularda ve kombi içinde paslanma ve kireçlenme oluşur. Bu da peteklerin içerisinde bulunan suyun rahatça hareket edememesine yol açar ve ısınmama sorunu oluşur.

Petek tesisat sisteminiz uzun süreli kullanımdan sonra giderek ısı iletimini yavaşlatmaya başlar. Radyatörlerinizin alt kısmı ısınıp üst kısmı ısınmıyor ise petek temizlik ve bakım zamanı gelmiş demektir. Isıtma sistemi bakım servisimiz petekleri yerinden sökmeden kimyasal solüsyon kullanarak ve petek temizleme makinesi yardımıyla tüm kalorifer tesisat temizliğini yaparak petek borularında ve peteklerde biriken çamurlaşmış maddeleri, toz yumaklarını bakterileri temizleyerek peteklerden ilk günkü gibi verim almanızı sağlarlar.

Makineyle petek temizliği yapan ustalarımız evinize zarar ziyan vermeden ve yerinden oynatmadan radyatör bakımını yapmaktadırlar. Kalorifer tesisat sistemi temizliği uygulandıktan sonra kombinin eski ayarda olasına rağmen bakım yapıldıktan sonra daha etkili ısı iletimi olduğunu fark edebilirsiniz. Diğer türlü ertelenen kalorifer iç tesisat temizliği kombi ayarı çok yüksek bile olsa kalorifer borularında belli belirsiz yerlerde tıkanmalar olduğu için etkili bir ısınma meydana gelmemektedir. Bu durum faturalara da yansıyarak canınızı sıkabilir. Bu nedenle kış yüzünü iyice göstermeden sizde firmamızdan bir uzman yardımı alarak cihaz yardımı ve özel olarak yurt dışından ithal etmiş olduğumuz kimyasal solüsyon ile radyatör petek bakımını ve tesisat temizliğini yapmaktayız. Bu işe ilk girişim yapan firma olarak kullanılan cihazları sürekli takip edip günümüze en uygun olarak makinelerle servis hizmeti sunmaktayız. Aynı şekilde kullanılan kimyasal maddeler konusunda da hassas davranarak en uygun kimyasal solüsyonu kullanmaktayız.

YERDEN ISITMA SİSTEM TEMİZLİGİ ANKARA

Yerden ısıtma temizliğini petek temizleme işlemini temel alarak makineyle yerden ısıtma tesisat borusunun içinde bulunan kireç, tortular, çamurlaşmış pisliklerden arındırıyoruz. Böylece alttan ısıtma sisteminiz ilk günkü çalışma gücüne ulaşarak yakıttan da kar etmenizi sağlayacaktır.

FALİYET GÖSTERDİGİMİZ ALANLAR . Villa yerden ısıtma temizligi .bina yerden ısıtma sistem temizligi. okul yerden ısıtma sistyem temizligi ,yurt yerden ısıtma sistem temizligi.müstakil bina yerden ısıtma sistem temizligi. merkezi sistem yerden ısıtma sistem temizligi

SOGUTMA SİSTEMLERİ TEMİZLİGİ VE BAKIM .FANKOİL SİSTEMİ TEMİZLİGİ VE BAKIM

Diğer Hizmetlerimiz

Kalorifer Tesisatı

Tamir ve Bakım

Doğalgaz Tesisatı

Tamir ve Bakım

Su Tesisatı

Tamir ve Bakım

Su Kaçağı Bulma

Tamir Ve Bakım

Yangın Sprink ve Falkoil

Tamir Ve Bakım

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN!

Tecrübe Ve Güvenin Adresi